| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| BRAND | Kingston |
| MODEL | KVR648-PSB |
| SERIES | ValueRAM |
| MEMORY TYPE | DDR3L SDRAM |
| UNBUFFERED/REGISTERED | UNBUFFERED |
| FORM FACTOR | 240-pin UDIMM |
| CAPACITY | 8 GB |
| SPEED | PC3L-12800 (DDR3-1600) |
| CAS LATENCY | CL11 |
| PINS | 240-pin |
| OPERATING VOLTAGE | 1.35V |
| RANK | Dual Rank (2Rx8) |
| CONDITION | OEM (anti-static packaging) |
| WARRANTY | Lifetime |
| WHAT'S IN THE BOX | 1x 8GB Kingston Memory Module |