| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
SELECTED OPTION:
TYPE: A
Description:
LAVIE 6/10mm Round/Triangular Shank Connecting Rod Cutting Disc Polishing Wheel Accessories for Angle Grinder
Specifications:
| Product Name | Electric Drill Conversion |
| Brand | LAVIE |
| Type | A: 12 Pcs + 6mm Connecting Rod B: 12 Pcs + 10mm Connecting Rod C: 12 Pcs Without Connecting Rod D: 6mm Connecting Rod E: 10mm Connecting Rod |
| Material | Metal+Sandpaper |
| Polishing Disc Size | 4 inch |
| Thinest Wood Saw Blade Size | 110mm |
| Connecting Rod Diameter | 6mm, 10mm |
| Connecting Rod Shape | Round, Triangular |
| Quantity | 1 Set Electric Drill Conversion Or 12 Pcs Electric Drill Conversion Or 1 Pc Connecting Rod |
Features:
- Metal material can be stable and durable.
- Suitable for most drills and power tools.
- Special connecting rod clamp,clamping is more reliable.
- Change shaft can be mounted in an electric drill grinding,cutting tiles,wood,and metal polishing and so on.
- 10mm triangular shank apply into household hammer drill or percussion drill.
- 6mm round shank apply into electric drill or electric grinder.
Package Included:
| Type | Quantity |
| A | 16mm Connecting Rod 2Wrench 2Pressing Plate 5Abrasive Paper 14 inch Polishing Disc 1110mm Thinest Wood Saw Blade 1Steel Wore Brush 1Sheet Metal 1Grinding Wheel 1Flap Disc |
| B | 110mm Connecting Rod 2Wrench 2Pressing Plate 5Abrasive Paper 14 inch Polishing Disc 1110mm Thinest Wood Saw Blade 1Steel Wore Brush 1Sheet Metal 1Grinding Wheel 1Flap Disc |
| C | 5Abrasive Paper 14 inch Polishing Disc 1110mm Thinest Wood Saw Blade 1Steel Wore Brush 1Sheet Metal 1Grinding Wheel 1Flap Disc |
| D | 6mm Connecting Rod |
| E | 10mm Connecting Rod |
More Details:










