| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Lenkeng 120m Hdmi Extender TX/RX Kit Over CAT6 with Loop-Out (LKV383PRO-4.0)
Extends your HDMI video/audio with the resolution of 1080p @60Hz up to 120m via single network cable. Supports IR signal transmission and one HDMI loop output.
SPECIFICATIONS
| HDMI Signal: | HDMI1.3 Compatible with HDCP1.4 |
| HDMI Resolution: | 480p @60Hz / 576p @50Hz / 720p @60Hz / 1080p @60Hz |
| Transmission Distance: | up to 120m via CAT6 |
| Power Supply: | DC 5V1A each |
| Dimension: | 130 (L) x 84 (W) x 23.2 (H) mm each |
| Weight: | TX: 205g / RX: 200g each |