| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| |
|
| Product Description | Lenovo 330-15IKBR - 15.6" - Core i3 8130U - 4 GB RAM - 1 TB HDD |
| Product Type | Notebook |
| Operating System | Win 10 Home 64-bit |
| Processor | Intel Core i3 (8th Gen) 8130U / 2.2 GHz (3.4 GHz) / 4 MB Cache |
| Memory | 4 GB DDR4 (provided memory is soldered) |
| Storage | 1 TB HDD / 5400 rpm |
| Optical Drive | No optical drive |
| Display | 15.6" LED backlight 1366 x 768 / HD |
| Graphics | Intel UHD Graphics 620 |
| Numeric Keypad | Yes |
| Integrated Webcam | Yes |
| Networking | 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1, Gigabit Ethernet |
| Battery | Up to 5.5 hours |
| Security | Firmware Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Colour | Onyx black |
| Dimensions (WxDxH) | 37.8 cm x 26 cm x 2.29 cm |
| Weight | 2.2 kg |
| Localisation | Region: South Africa |
| Environmental Standards | ENERGY STAR Qualified |
| Manufacturer Warranty | Limited warranty - 1 year - pick-up and return |
| Manufacturer's Code: 81DE00VESA | Lenovo |