| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| BRAND | Lenovo |
| MODEL RANGE | Thinkcentre A71 |
| FORM FACTOR | Small Form Factor |
| CPU | Intel Core i5 2400 |
| PROCESSOR SPEED | 3.10 GHz |
| CPU CORES - THREADS | 4 Cores - 4 Threads |
| MEMORY | 4GB DDR3 RAM |
| STORAGE | 500GB Sata Hard Drive |
| NETWORKING |
|
| AUDIO |
|
| GRAPHICS | Intel HD Graphics 3000 |
| OPTICAL DRIVE | CD/DVD RW |
| PORTS |
|
| BAYS |
|
| SLOTS |
|
| MONITOR | 17'' Square LCD - Model May vary |
| OPERATING SYSTEM | Windows 10 Pro 64 Bit |
| WARRANTY | 6 Months |