| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| BRAND | Lenovo |
| MODEL RANGE | Thinkcentre M70Z |
| DEVICE TYPE | All in One Computer |
| CPU | Intel Core i5 650 |
| CPU CORES - THREADS | 2 Cores - 4 Threads |
| PROCESSOR SPEED | 3.20 GHz |
| MEMORY | 4GB DDR3 RAM - 1333 MHz |
| STORAGE | 500GB SATA Hard drive |
| AUDIO |
|
| GRAPHICS | Intel HD Graphics |
| NETWORKING |
|
| ADDITIONAL DEVICES | Wired Keyboard and Mouse |
| OPTICAL DRIVE | DVD-Rom |
| DISPLAY |
|
| SECURITY |
|
| PORTS |
|
| SLOTS |
|
| BAYS | Two 3.5 inch internal bays |
| OPERATING SYSTEM | Windows 10 Pro 64 Bit |
| WARRANTY | 6 Months |
| CPU | CORE I5-650 3,20 GHz |
| RAM | 4GB DDR3 |
| HDD | 500GB |
| Operating System | WIN10PRO |
| Display size | 19 INCH |
Comes standard with keyboard & mouse