| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
LG 39 L Grill MH7947S (faulty magnetron)
| Display Type | MWO |
|---|
| Color | Silver |
|---|---|
| Controller type | Touch Type(Membrane) |
| Controller display | Back Lighting LCD |
| Door opening type | Push open |
| Auto reheat | Yes |
|---|---|
| Child lock | Yes |
| Kitchen timer | Yes |
| Clock | Yes |
| Time Setting | Yes |
| Grill | Yes |
| Microwave | Yes |
| Capacity (litres) | 39L |
|---|
| Microwave (W) | 1000 W |
|---|---|
| Grill (W) | 1050 W |
| Combi 1 (MW+Grill) (W) | 2450 |
| MW Power Level | 5 |
| Auto Cook | Yes |
|---|---|
| Auto Reheat | Yes |
| Auto Defrost | Yes |
| Clock | Yes |
|---|---|
| Kitchen Timer | Yes |
| Time Setting | Yes |
| Child Lock | Yes |
| Net (Kg) | 16.7 |
|---|
| Exterior | 550*320*440 |
|---|
| Auto Cooking | Yes |
|---|---|
| Auto Reheat | Yes |
| Turntable Size (mm) | 320 mm |
|---|




