| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
More Information: https://github.com/Xinyuan-LilyGO/LilyGO-T-ETH-POE
Product Detail :
1. Compatible with PoE mode A (powered by data pair) and PoE mode B (powered by backup pair) and auto MDIX, allowing the use of straight and crossover Ethernet cables.
2. 20 needle footprint with 3.3V, V+ power and 15 ESP32GPIO are available for your application.
3. The compact 75mm by 40mm footprint is compatible with 4 mounting holes of ordinary M2.5 or 4-40 screws.
4. A small programming/USB serial console sub-module has been created so that the Inter-POE module can be easily programmed to meet the user's application needs.
Feature:
| Hardware Specifications | |
| Chipset | ESPRESSIF-ESP32-WROOM,LAN8720A Ethernet chip,SI3404 Power management chip |
| FLASH | 4MB |
| SRAM | 520 kB SRAM |
| Button | BOT,Rest |
| External Device | TF Card Slot,Type-C Interface,PA2369NL 1825-S Transformer,HR861153C Ethernet-POE interface |
| USB to TTL | CP2104 |
| Modular interface | SD card,UART,SPI,I2C,PWM,I2S,ADC |
| On-board clock | 32.768MHz crystal oscillator |
| Working temperature range | -40 ~ +85 |
| Weight | 26.85g |
| Size | 70*52.3*17mm |
| Power Supply Specifications | |
| Power Supply Input | Type-C USB 5V |
| HR861153C Ethernet-POE interface 50V | |
| Working voltage | 2.7V-3.6V |
| Maximum output current | About 1.2A |
| Charging current | 500mA |
| USB | Type-C USB |
| Wi-Fi | |
| Standard | FCC/CE-RED/IC/TELEC/KCC/SRRC/NCC(esp32 chip) |
| Protocol | 802.11 b/g/n(802.11n,speed up to150Mbps)A-MPDU and A-MSDU polymerization,support 0.4S Protection interval |
| Frequency range | 2.4GHz~2.5GHz(2400M~2483.5M) |
| Transmit Power | 22dBm |
| Communication distance | 300m |
| Bluetooth | |
| Protocol | M |