| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
SELECTED OPTION:
TYPE: CP2104CHIP
| Hardware | Specifications |
| Chipset | TTGO Micro32 |
| FLASH | QSPI flash 4MB / PSRAM8MB |
| SRAM | 520 kB SRAM |
| Button | Reset,IO36 |
| Extended function | VGA, PS/2 |
| USB to TTL | CP2104/CH9102F(Optional) |
| Modular interface | UART,SPI,SDIO,I2C,LED PWM,TV PWM,I2S,IRGPIO,capacitor touch sensor,ADC,DACLNA pre-amplifier |
| On-board clock | 40MHz crystal oscillator |
| Working voltage | 2.7V-3.6V |
| Working current | about 30mA |
| Sleep current | 230uA |
| Working temperature range | -40~ +85 |
| Size & Weight | without VGA: 60.99mm*32.06mm*16.79mm with VGA:66.70mm*32.06mm*16.79mm 21.25g |
| Power Supply | Specifications |
| Power Supply | USB 5V/1A |
| Charging current | 500mA |
| Battery | 3.7V lithium battery |
| Wi-Fi | Description |
| Standard | FCC/CE-RED/IC/TELEC/KCC/SRRC/NCC |
| Protocol | 802.11 b/g/n(802.11n,speed up to150Mbps)A-MPDU and A-MSDU polymerization,support 0.4S Protection interval |
| Frequency range | 2.4GHz~2.5GHz(2400M~2483.5M) |
| Transmit Power | 22dBm |
| Communication distance | 300m |
| Bluetooth | Description |
| Protocol | meet bluetooth v4.2BR/EDR and BLE standard |
| Radio frequency | with -97dBm sensitivity NZIF receiver Class-1,Class-2&Class-3 emitter AFH |