| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Hardware | Specifications |
| Chipset | TTGO Micro32 |
| FLASH | QSPI flash 4MB / PSRAM 8MB |
| SRAM | 520 kB SRAM |
| Button | Reset, IO36 |
| Extended function | VGA, PS/2 |
| USB to TTL | CH9102F |
| Modular interface | UART, SPI, SDIO, I2C, LED PWM, TV PWM, I2S, IRGPIO, capacitor touch sensor, ADC, DACLNA pre-amplifier |
| On-board clock | 40MHz crystal oscillator |
| Working voltage | 2.7V-3.6V |
| Working current | about 30mA |
| Sleep current | 230uA |
| Working temperature range | -40 ~ +85 |
| Size & Weight | without VGA: 60.99mm*32.06mm*16.79mm with VGA: 66.70mm*32.06mm*16.79mm 21.25g |
| Power Supply | Specifications |
| Power Supply | USB 5V/1A |
| Charging current | 500mA |
| Battery | 3.7V lithium battery |
| Wi-Fi | Description |
| Standard | FCC/CE-RED/IC/TELEC/KCC/SRRC/NCC |