| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| SPECIFICATIONS | |
| Brand | Logitech |
| Series | Pebble M350 |
| Model | 910-005717 |
| Colour | Rose |
| Sensor | |
| Sensor Type | High Precision Optical Tracking |
| DPI | 1000 |
| Design | |
| Number of Buttons | 3 |
| Scrolling | Silent Clicking and Scrolling |
| Scroll Wheel | Yes, Mechanical |
| Connectivity | |
| Wireless Technology | Bluetooth Low Energy Technology |
| Wireless Range | 10 m |
| (Wireless range may vary based on user, environmental and computing conditions.) | |
| Battery | |
| Battery Life | Up to 18 Months |
| (Battery life may vary based on user and computing.) | |
| Battery Details | 1x AA (Included) |
| Dimensions | Mouse: 107 x 59 x 26.5 mm |
| Receiver: 14.4 x 18.7 x 6.1 mm | |
| Weight | Mouse: 100 g (With Batteries) |
| Receiver: 1.8 g | |
| Package Contents | Wireless Mouse |
| Nano Receiver | |
| 1x AA Battery (Pre-Installed) | |
| User Documentation | |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year Warranty |
___________________________________
Verified seller on Bobshop! Visit our Bobshop profile to view all our products.
