| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |

The Masterplug Pro-XT 4 Socket with Switch 10 Metre Cassette Cable Reel is a professional-grade cassette reel from the Masterplug Pro-XT range the professional's choice for portable power. With 10m of high-visibility cable and four shuttered sockets, it delivers safe, reliable power extension with integrated power switch for DIY, trade and workshop applications.
| Brand | Masterplug |
| Range | Pro-XT |
| SKU | CMSA10164SL |
| Reel Type | Cassette Reel |
| Sockets | 4 x Shuttered |
| Switch | Yes |
| Cable Length | 10m |
| Max Amperage | 16A |
| Cable Size | 1.5mm² |
| Max Power (unwound) | 3680W |
| Warranty | 5 Years |
| Category | Cable Reels |