| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
RAM has been tested and in excellent working condition. Compatible with Imac 2009 models and similar. Specs as below:
| Manufacturer | Elixir |
| Part Number | M2S2G64CB8HA4N-BE / PC3-8500S-7-10-F0 |
| Range | - |
| Type | 204 pin Laptop / Notebook DDR3 SODIMM |
| Capacity | 2GB |
| Configuration | Single 2GB Memory Module |
| Channel Configuration | Single Channel |
| Performance Profile | - |
| Overclocking | - |
| Speed | 1066MHz, PC3-8500 |
| Timings | CL7 (7-7-7) @ 1066MHz |