| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |







| General | |
|---|---|
| Brand | MODAO |
| Model | E1802 |
| Quantity | 1 piece |
| Material | ABS |
| Specification | |
| Interface | USB 3.0 , USB 2.0 |
| Wireless or Wired | 2.4G Wireless , Bluetooth |
| Optical Type | LED |
| Resolution | 800/1200/1600 |
| Button life | 8 million |
| Bluetooth Version | Bluetooth V4.0 |
| Operating Range | 10m |
| Powered By | AAA Battery |
| Battery included or not | No |
| Battery Number | 2 |
| Supports System | Win 10 , Android 2.x , Android 4.x , Win8 32 , Win8 64 , MAC OS X |
| Dimensions & Weight | |
|---|---|
| Dimensions | 4.41 in x 2.83 in x 1.61 in (11.2 cm x 7.2 cm x 4.1 cm) |
| Weight | 2.54 oz (72 g) |
| Packing List |
|---|
| 1 x Mouse 1 x USB receiver 1 x User manual |