| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Plug standard | EU plug |
| Voltage | 220-240V, 50/60Hz |
| Material | Stainless steel+Non-stick coating+Teflon+Environmently friendly Plastic |
| Color | White |
| Power | 1200W |
| Product Dimension | Approx. 29x19.5x9cm/ 11.42x7.68x3.54 |
| Package Dimension | Approx. 32x12x23cm/ 12.60x4.72x9.06 |










