| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| CPU | Rockchip RK3568B2--Quad-core ARM Cortex-A55--4 x Cortex-A55 up to 2.0GHz |
| GPU | Mali-G52 1-Core-2EE, supports OpenGL ES 1.1/2.0/3.2, Vulkan 1.0/1.1, OpenCL 2.0 Full Profile |
| VPU | 4KP60 H.265/H.264/VP9 video decoder, 1080P60 H.264/H.265 video encoder |
| NPU | Support 0.8T |
| Memory | RAM: 4GB LPDDR4X |
| Storage | MicroSD Slot: MicroSD x1, support UHS-I, for external storage up to 128GB; Flash: 16GB eMMC 5.1 Flash; PCIe: M.2 M-Key, PCIe2.0 x1, support NVME, PCIe WiFi etc Onboard M3 PCB nut for mounting M.2 2280 module |
| Connectivity | Ethernet: Native Gigabit Ethernet x1, RTL8211F-CG chip PCIe 2.5G Ethernet Ethernet x2, RTL8125BG chip |
| Video Output | HDMI: support HDMI1.4 and HDMI2.0 operation; support up to 10 bits Deep Color modes; support up to 1080p@120Hz and 4096x2304@60Hz; support 3-D video formats |
| USB | USB 3.0 Host x2: USB Type A; USB 2.0 Host x1: 2.54mm 4pin-header; Type-C x1: Power Input Only |
| GPIO: | 12-pin 0.5mm FPC connector up to 1x SPI, up to 3x UARTs, up to 4x PWMs, up to 8x GPIOs |
| SD/MMC/SDIO/I2S: | 2x8-pin 1.27mm connector; Compatible with SDIO3.0 protocol; Compatible with SD3.0, MMC ver4.51; 4bits data bus widths; 1x I2S with 2x SDO and 3x SDI |
| Debug: | Debug UART x1, 3 Pin 2.54mm header, 3V level, 1500000bps |
| LED | SYS LED(Red) x1; WAN LED(Green) x1; LAN1 LED(Green) x1; LAN2 LED(Green) x1 |
| Button | MASK Button x1 for eMMC update |
| Working Temperature: | 0 to 70 |
| Power | USB-C, support PD, 5V/9V/12V input |