| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Model | SL42STH40-1684A |
| Material | Metal |
| Dimension | 42x42x40mm/1.65ax1.65ax1.57a |
| Step angle | 1.8ᆪ |
| Rated voltage | 2.8V |
| Rated current | 1.68A |
| Resistance/phase | 1.65a| |
| Inductance/phase | 3.2mH |
| Moment of Intertia | 54g.cm2 |
| Holding torque | 0.4Nm |
| Lead | 4 |
| Orlentation torque | 150 g-cm |
Features: