| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Lens Width: 64.0 mm
Bridge Width: 14.0 mm
Arm Length: 135.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | EV0605-011-64 |
| Brand Name | Nike |
| Collection | Adrenaline |
| Arm length | 135.0 mm |
| Bridge width | 14.0 mm |
| Detailed frame color | Mercury Grey |
| Detailed lens color | Grey |
| Frame color | Grey |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Rectangular |
| Lens color | Grey |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 64.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 883212542731 |