| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| NF-858 Transmitter specifications | |
| LCD screen | 58 x 40mm |
| Tone frequency | 130kHz |
| Max testing range | 2000m |
| Trace cable coonected to switch | anti-jamming |
| Compatible with connectors | RJ45, BNC, VFL , Mic USB |
| Low battery display | 3.4 ± 0.2V |
| Storagedata | 6 sets |
| Battery type | 3.7V 1000mAh Lithium battary |
| Dimensions (LxWxD) | 135 x 78 x 35 mm |
| NF-858 Receiver specifications | |
| Frequency | 130kHz |
| Led illumination | 2 |
| Battery type | 3.7V 1000mAh Lithium battary |
| Dimensions (LxWxD) | 203 x 45x 33mm |
| NF-858 Remote unit specifications | |
| Compatible with connectors | RJ45,BNC |
| Remote units | 4 sets |
| Dimensions (LxWxD) | 107 x 30 x 24mm |

