| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Lens Width: 54.0 mm
Bridge Width: 18.0 mm
Arm Length: 150.0 mm
| SKU | OV5494U-1617-54 |
| Brand Name | Oliver Peoples |
| Collection | Myerson |
| Arm length | 150.0 mm |
| Bridge width | 18.0 mm |
| Detailed frame color | Green |
| Detailed lens color | Demo Lens |
| Frame color | Green |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Rectangular |
| Lens color | No Color |
| Lens width | 54.0 mm |
| UPC | 827934478183 |