| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Lens Width: 48.0 mm
Bridge Width: 19.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
| SKU | OV5533U-1566-48 |
| Brand Name | Oliver Peoples |
| Collection | Ronne |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 19.0 mm |
| Detailed frame color | Denim Soft |
| Detailed lens color | Demo Lens |
| Frame color | Blue |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Square |
| Lens color | No Color |
| Lens width | 48.0 mm |
| UPC | 827934499195 |