OMEGA 2000W 4-STROKE SILENT INVERTOR GENERATOR OP-2000IC OMEGA 2000W 4-STROKE SILENT INVERTOR GENERATOR OP-2000IC OMEGA 2000W 4-STROKE SILENT INVERTOR GENERATOR OP-2000IC OMEGA 2000W 4-STROKE SILENT INVERTOR GENERATOR OP-2000IC OMEGA 2000W 4-STROKE SILENT INVERTOR GENERATOR OP-2000IC OMEGA 2000W 4-STROKE SILENT INVERTOR GENERATOR OP-2000IC
OMEGA 2000W 4-STROKE SILENT INVERTOR GENERATOR OP-2000IC OMEGA 2000W 4-STROKE SILENT INVERTOR GENERATOR OP-2000IC OMEGA 2000W 4-STROKE SILENT INVERTOR GENERATOR OP-2000IC OMEGA 2000W 4-STROKE SILENT INVERTOR GENERATOR OP-2000IC
OMEGA 2000W 4-STROKE SILENT INVERTOR GENERATOR OP-2000IC
Sold
New 11 were available
Indicative market price: R9,999.00
R250.00 minimum increment
Buyer protection
Returns
South Africa
Customer ratings
Bob Shop ID
OMEGA 2000W SILENT INVERTER GENERATOR – OP-2000IC
Max power: 2000w
Output: AC 220V, DC 12V
4 Litre Fuel Tank
4 stroke
Force Air-cooled
Single Cylinder
Specifications:
Continuous Operating Hours: 3.5
Lubrication Oil Winter: SAE 10 W30
Summer: SAE 15 W40
Fuel Consumption: 420g/kW.h
Starting System: Recoil
DC Voltage: 12 V/8 A
Rated Voltage: 230V ~/ 50 Hz
Rated Current: 7.8A
Rated Output: 1800W
Max. Output: 2000W
Rate load Speed: 4500rp
Engine (LYGl105F): Single cylinder, air cooled, 4-stroke, OHV