| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Brand: | Omega |
| Collection: | Constellation |
| Gender/Size: | Womens |
| Model #: | 1262.30 |
| Movement: | Quartz Caliber: Omega 1456 |
| Case: | Stainless Steel & 18K Gold |
| Bracelet: | Stainless Steel & 18K Gold |
| Clasp Type: | Safety Clasp |
| Dial: | White |
| Case Diameter: | Diameter: 22.5 mm Thickness: 7.5 mm |
| Bracelet Length: | 6.5 inches (16.5 cm) |
| Water Resistant: | 30 meters (100 ft.) |
| Crystal: | Domed, scratch-resistant sapphire crystal with anti-reflective treatment inside |
| Special Features: | 18K Gold Bezel |