| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Key Features:| Feature | Details |
|---|---|
| Model | ETEK1 |
| Earphone Driver | 12.4mm Dynamic Driver |
| Sensitivity | 114 ± 3dB@1KHz |
| Frequency Range | 2020,000Hz |
| Microphone Sensitivity | -38dBV/Pa |
| Bluetooth® Codec | AAC, SBC |
| Bluetooth® Range | 10 meters |
| Battery (Earbuds) | 58mAh each |
| Battery (Case) | 560mAh |
| Play Time | 12 hours (buds only), 54 hours (buds + case) |
| Charging Time | ~60 mins (buds), ~120 mins (case) |
| Quick Charge | 10 mins for 4 hours playback |
| Water Resistance | IP55 (dust and water) |
| Weight (each earbud) | 4.3g ± 0.2g |
| Total case weight | 42.7g ± 2g |
| Size (Earbud) | 31.09mm * 20. |
- - - - - - - - - - - - - - - -
All of our products are brand new and in original packaging. All products are in stock with us.
