| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Specifications | |
|---|---|
| Movement | Mechanical |
| Calibre | Orient Cal. F6724 |
| Hacking | Yes |
| Power reserve | 40 hours |
| Hand winding | Yes |
| Automatic | Yes |
| Glass | Mineral glass |
| Date | Yes |
| Width (without crown) | 38.4mm |
| Thickness | 12.5mm |
| Lugs | 20mm |
| Lug to lug | 44mm |
| Water resistance | 30m |
| Dial | Blue |
| Bezel material | Stainless steel |
| Crown | Push/pull |
| Case material | Stainless steel |
| Band material | Stainless steel |
| Caseback | Display |
| RA-AC0M10L | |
| Warranty | 2 years |