| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Osram H1 Cool Blue Boost (Set)
| Category | Details |
|---|---|
| Product Type | Off-road H1 |
| Application | Halogen headlight lamp |
| Power Input | 80 W |
| Nominal Voltage | 12 V |
| Nominal Wattage | 80 W |
| Test Voltage | 13.2 V |
| Nominal Luminous Flux | 1150 lm |
| Luminous Flux Tolerance | ±15% |
| Color Temperature | 5500 K |
| Diameter | 8.5 mm |
| Length | 62.5 mm |
| Weight | 6.30 g |
| Lamp Base | P14.5s |
| Lifespan (B3) | 200 hours |
| Lifespan (Tc) | 400 hours |
| Technology | HAL |
Information supplied by Osram.