| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Osram H1 Cool Blue Intense (Set)
| Category | Specification |
|---|---|
| Application | Halogen headlight lamp |
| Technology | Halogen lamp |
| ECE Category | H1 |
| Approval | E1 approval |
| Power Input | 68 W |
| Nominal Voltage | 12 V |
| Nominal Wattage | 55 W |
| Test Voltage | 13.2 V |
| Nominal Luminous Flux | 1550 lm |
| Flux Tolerance | ±15% |
| Color Temperature | Up to 5000 K |
| Diameter | 8.5 mm |
| Length | 62.5 mm |
| Product Weight | 6.30 g |
| Lamp Base | P14.5s |
| Lifespan B3 | 150 hr |
| Lifespan Tc | 250 hr |
Information supplied by Osram.