| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Osram H4 Cool Blue Intense
| Category | Details |
|---|---|
| Application | Low Beam, High Beam, Fog Light |
| Product Type | Off-road HB4 / HIR2 |
| Power Input | 19 W |
| Nominal Voltage | 12 V |
| Nominal Wattage | 19 W |
| Nominal Luminous Flux | 1900 lm |
| Luminous Flux Tolerance | ±20% |
| Light Colour | Cool White |
| Color Temperature | 6000 K |
| Length | 76.2 mm |
| Diameter | 14.0 mm |
| Weight | 70 g |
| Lamp Base | P22d |
| Lifespan (Tc) | 5000 hours |
| Technology | LED |
Information supplied by Osram.