| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Osram H7 Night Breaker Silver (Set)
| Category | Details |
|---|---|
| Application | Halogen headlight lamp |
| Power Input | 58 W |
| Nominal Voltage | 12 V |
| Nominal Wattage | 55 W |
| Test Voltage | 13.2 V |
| Nominal Luminous Flux | 1500 lm |
| Luminous Flux Tolerance | ±10% |
| Diameter | 11.3 mm |
| Length | 59.0 mm |
| Weight | 12.50 g |
| Lamp Base | PX26d |
| Lifespan (B3) | 330 hours |
| Lifespan (Tc) | 550 hours |
| Technology | HAL |
Information supplied by Osram.