| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Osram H8 / H9 / H11 / H16 LEDriving Bright LED (Set)
| Category | Specification |
|---|---|
| Application | Low Beam, High Beam, Fog Light |
| Product Type | Off-road (H8/H9/H11/H16) |
| Order Denomination | 64211DWBRT-2HFB |
| Power Input | 19 W |
| Nominal Voltage | 12 V |
| Nominal Wattage | 19 W |
| Nominal Luminous Flux | 1900 lm |
| Luminous Flux Tolerance | ±20% |
| Color Temperature | 6000 K |
| Light Color (LED) | Cool white |
| Length | 76.2 mm |
| Diameter | 14.0 mm |
| Product Weight | 70 g |
| Lamp Base | PGJ19-X |
| Lifespan (Tc) | 5000 hr |
| Technology | LED |
Information supplied by Osram.