| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Movement: Quartz
Case Width: 32.0 mm
Water Resistance: 30 m (100 feet)
| SKU | GOA36231 |
| Brand Name | Piaget |
| Collection | Polo |
| Band Colour | White |
| Band length | 7.0 in |
| Band Material | 18K White Gold |
| Band type | Bracelet |
| Band width | 15.0 mm |
| Clasp | Deployment Clasp |
| Case crystal | Sapphire Crystal Scratch Resistant Anti Reflective |
| Case material | 18K White Gold |
| Case shape | Round |
| Case width | 32.0 mm |
| Water resistance | 30 m (100 feet) |
| Dial color | Silver |
| Country of origin | Swiss-Made |
| Movement type | Quartz |
| UPC | 794504208443 |