| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Features | |
|---|---|
| Power Adapter | US Plug |
| Tip Diameter | 5.0 x 3.5 |
| Supported Languages | English , Greek , Danish , Norwegian , Dutch , Arabic , Turkey , Korean , Thai , French , Persian , Malay , German , Chinese Simplified , Chinese Traditional , Italian , Spanish , Portuguese , Russian , Vietnamese , Polish |
| Battery Capacity | 3.8V / 4500mAh |
| Battery Type | Li-polymer battery |
| Working Time | 12~15Hour |
| Standby Time | 180~250Hour |
| Charging Time | 3~4Hour |
| Dimensions & Weight | |
|---|---|
| Dimensions | 7.87 in x 4.72 in x 0.39 in (20 cm x 12 cm x 1 cm) |
| Weight | 12.17 oz (345 g) |
| Packing List |
|---|
| 1 x Tablet PC 1 x USB Cable(80cm) 1 x OTG Cable (50cm 1 x US plug power adapter (100~240V |