| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
SELECTED OPTION:
COLOR.: RED
Features:
Dual Dynamic bluetooth wireless headphone, get more bass and pure music when using the headphones. Three different type of ear caps. Fit most of the ears. Built-in 150mAh battery, more than 10 hours playing time.Specifications:
| General Specification | |
| Brand | PLEXTONE |
| Model | BX345 |
| Color | Black, Red |
| Wearing Type | In-ear |
| Material | ABS+PC |
| Net Weight (g) | 27g |
| Technical Parameters | |
| Microphone | Yes |
| Wired Control | Support |
| bluetooth Version | V4.1 |
| Transmission Distance | 10m |
| Impedance | 32 |
| Frequency Response | 20-20kHz |
| Battery Capacity | 150mAh, 3.7V |
| Charging Time (h) | 1h |
| Working Time (h) | 10h |
| Waterproof | IPX5 |
PackageIncluded:
![]() | 1*PLEXTONE BX345 Wireless Earphone |
| 1* USB Charging Cable | |
| 2 pairs of Eartips | |
| 1* Manual |