| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Lens Width: 58.0 mm
Bridge Width: 14.0 mm
Arm Length: 145.0 mm
| SKU | PLD2071-G-S-X-086-58 |
| Brand Name | Polaroid |
| Arm length | 145.0 mm |
| Bridge width | 14.0 mm |
| Detailed frame color | Havana |
| Detailed lens color | Green Mirror |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Plastic |
| Frame shape | Aviator |
| Lens color | Green |
| Lens width | 58.0 mm |
| Polarization | Polarized |
| UPC | 716736086705 |