| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Lens Width: 56.0 mm
Bridge Width: 14.0 mm
Arm Length: 139.0 mm
| SKU | PLD6012-N-J5G-56 |
| Brand Name | Polaroid |
| Arm length | 139.0 mm |
| Bridge width | 14.0 mm |
| Detailed frame color | Gold |
| Detailed lens color | Blue Mirror |
| Frame color | Gold |
| Frame material | Metal |
| Frame shape | Aviator |
| Lens color | Blue |
| Lens width | 56.0 mm |
| Polarization | Polarized |
| UPC | 762753432711 |