| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Polo Knox Large 4 Wheel Trolley Case - Black
| Colour | Black |
|---|---|
| Brand | Polo |
| Podium Name | Large 4 Wheel Trolley Case |
| Shell | Hard Shell |
| Fabric | Synthetic |
| Wheels | 4 Wheels |
| Size | Large |
| Warranty | 3 Year Warranty |
| Volume | 100L |
| Outer Material | Polycarbonate |
| Use | Check In |
| Lock | Multilock with TSA Lock |
| Height | 740mm |
| Width | 500mm |
| Depth | 290mm |