| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
ProPower Magnetic Range Of Drilling Machine Built To Last!! Preorder Sales Now Available !
Product Parameter:
| Product model | PP-D50 |
| Core drill dia | 50mm |
| Rated Voltage | 110/220~240V |
| Rated frequency | 50/60Hz |
| Max attraction | 9000N |
| No-load speed | 200-500 r/min 6-speed constant power speed |
| Rated input Power | 1800W |
| Cutting depth | 40mm |
| Stroke | 61mm |
| Packing size | 59*18.5*41cm |
| Net / Gross Weight | 14.5 /15.5 kgs |