| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Material: | Steel |
| Blade Colour: | White |
| Diffuser Colour: | Opal |
| Mounting Type: | Surface |
| Lamp Base: | R7s |
| Number of Blades: | 3 |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Blade Sweep Selection: | For rooms up to 10 m² (3.2m x 3.2m) |
| Height: | 450mm |
| Diameter: | 1100mm |
| IP Rating: | IP20 (indoor use, no water protection) |