| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Lens Width: 57.0 mm
Bridge Width: 14.0 mm
Arm Length: 140.0 mm
Lens Protection: 100% UV Protection
| SKU | RNB1056-S-09Q-57 |
| Brand Name | Rag & Bone |
| Arm length | 140.0 mm |
| Bridge width | 14.0 mm |
| Detailed frame color | Brown |
| Detailed lens color | Brown |
| Frame color | Brown |
| Frame material | Acetate |
| Frame shape | Browbar |
| Lens color | Brown |
| Lens protection | 100% UV Protection |
| Lens width | 57.0 mm |
| Polarization | Non-Polarized |
| UPC | 716736701264 |