| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| TECHNICAL PARAMETERS | |
| Product number | RT76 |
| Frequency Range | GMRS |
| Channel number | 30 |
| RF Power | High:5W Low:0.5W |
| Audio Distortion | <5% |
| Frequency Stability | ±2.5ppm |
| MAX Frequency Deviation | a5KHz/a2.5KHz |
| Spurious Emission | a7uW |
| Modulation Mode | 16K|F3E/ 11 K|F3E |
| Reference Sensibility | a0.25uV/a0.3uV |
| Squelch On Sensibility | a0.2uV/a0.25uV |
| Adjacent Channel Selectivity | a65dB |
| Spurious Response | a55dB |
| Intermodulation | a60dB |
| Current | a1.6A |
| Working Voltage | 7.4V DC |
| Operating Temperature | -20a- +60a |