| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
2048 individual RGB LEDs, 4mm pitch
supports Raspberry Pi and Arduino.

| Dimensions | 256mm × 128mm |
|---|---|
| Pixels | 64×32=2048 DOTS |
| Pitch | 4mm |
| Pixel form | 1R1G1B |
| Viewing angle | 160° |
| Control type | synchronization |
| Driving | 1/16 scan |
| Header | HUB75 |
| Power supply | 5V / 4A (VH4 header input) |
| Power | 20W |

| Pin | Description | Pin | Description |
|---|---|---|---|
| VCC | 5V power input | GND | Ground |
| R1 | R higher bit data | R2 | R lower bit data |
| G1 | G higher bit data | G2 | G lower bit data |
| B1 | B higher bit data | B2 | B lower bit data |
| A | A line selection | B | B line selection |
| C | C line selection | D | D line selection |
| E | E line selection | CLK | clock input |
| LAT/STB | latch pin | OE | output enable |
Multi LED matrix panel can be chained together to build a larger panel
via HUB75 input/output header


1 x RGB-Matrix-P4-64x32 LED matrix and accessories
1 x Power supply terminal adapter
1 x 16P wire ~30cm