| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| One Package Weight | 0.22kgs / 0.49lb |
| Qty per Carton | 100lb |
| Carton Weight | 23.5kgs / 51.81lb |
| Carton Size | 52cm * 42cm * 30cm / 20.47inch * 16.54inch * 11.81inch |
| Loading Container | 20GP: 407 cartons * 100 pcs = 40700 pcs 40HQ: 944 cartons * 100 pcs = 94400 pcs |