| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Bass Boost Gain | 0 to +12dB |
| Bass Boost Frequency | 45 Hz |
| Additional Features | Bass level remote control |
| Amplifier Output Details | 320 Watt - 4 Ohm - 1 channel(s) ¦ 500 Watt - 2 Ohm - 1 channel(s) |
| Output Power / Total | 500 Watt |
| Low Pass Frequencies | 40 - 130 Hz |
| Crossover Slope | 12 dB/octave |
| Continuous Power / Channel Qty | 320 Watts x 1 |
| Signal-To-Noise Ratio | 105 dB |
| Response Bandwidth | 20 - 250 Hz |
| Amplifier Output | 1-channel |
| Crossover | Active crossover |
| Input Signal Voltage | 0.15 - 8V |
| Amplifier Class | Class AB |
| Height | 2.4 in |
| Depth | 16.7 in |
| Width | 7.7 in |
| Recommended Use | Car |
| Product Type | Amplifier |
| Connector Type | 1 x audio line-out ( RCA phono x 2 ) ¦ 1 x audio line-in ( RCA phono x 2 ) ¦ 2 x speakers output ( screw-type ) |
