| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| Feature | Detail |
|---|---|
| Display | 11.0" WUXGA (1920 x 1200) TFT Touch Screen with a 90Hz refresh rate. |
| Processor | Octa-Core (2.2GHz, 1.8GHz). |
| Memory | 4GB RAM. |
| Storage | 64GB built-in storage, expandable up to 1TB via microSD card. |
| Connectivity | 5G, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth v5.1, GPS. |
| Cameras | Rear: 8.0 MP with autofocus; Front: 5.0 MP. |
| Battery | 7040mAh capacity. |
| Operating System | Android. |
| Dimensions | 168.7 x 257.1 x 6.9 mm. |
| Weight | 491g. |
