Samsung HG32EE460SK - 32" Class LED display HD Ready Samsung HG32EE460SK - 32" Class LED display HD Ready Samsung HG32EE460SK - 32" Class LED display HD Ready Samsung HG32EE460SK - 32" Class LED display HD Ready Samsung HG32EE460SK - 32" Class LED display HD Ready Samsung HG32EE460SK - 32" Class LED display HD Ready Samsung HG32EE460SK - 32" Class LED display HD Ready
Samsung HG32EE460SK - 32" Class LED display HD Ready Samsung HG32EE460SK - 32" Class LED display HD Ready Samsung HG32EE460SK - 32" Class LED display HD Ready Samsung HG32EE460SK - 32" Class LED display HD Ready
Samsung HG32EE460SK - 32" Class LED display HD Ready
Sold
New 2 were available
Indicative market price: R4,800.00
R100.00 minimum increment
Buyer protection
Returns
South Africa
Brand
Samsung
Customer ratings
Product code
Samsung TV
Bob Shop ID
Samsung HG32EE460SK- 32" Class LED display
HD Ready
1 Left for Auction
SPECIFICATION
Display
Display diagonal81.3 cm (32")
HD typeHD
Display resolution1366 x 768 pixels
Display technologyLED
Dynamic contrast ratio marketing nameMega Contrast
Screen shapeFlat
Display diagonal (metric)80 cm
Smart modesGame, Movie, Sports
Design
Colour of productBlack
On/off switchYes
Performance
Tuner typeAnalog & digital
Digital signal format systemDVB-C,DVB-T2
Teletext functionYes
Electronic Programme Guide (EPG)Yes
Auto channel searchYes
Auto power offYes
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV)Yes
Game modeYes
Power on modeYes
Energy saving modeYes
Picture-in-PictureYes
Hospitality features
Hospitality home menuYes
Hospitality Plug and PlayYes
Welcome messageYes
Clock back up supplyYes
Software clockYes
My Channel functionYes
Multi code remote controlYes
Screwed battery coverYes
Music mode backlight on/offYes
USB cloningYes
Smoovie compatibilityYes
Teletext functionYes
Subtitles functionYes
Soundbar compatibilityYes
Auto source modeYes
Logo display with time out setting (BMP/movie)Yes
LYNK REACH server compatibilityYes
LYNK REACH version4.0
Security modeYes
Ports & interfaces
HDMI ports quantity1
DVI portNo
Composite video in1
RF ports quantity1
Consumer Electronics Control (CEC)Anynet+
Ethernet LANNo
USB 2.0 ports quantity1
PC in (D-Sub)Yes
PC Audio inYes
Common interface (CI)Yes
Common interface Plus (CI+)Yes
Common interface Plus (CI+) version1.3
Audio
Built-in speaker(s)Yes
Number of speakers2
RMS rated power10 W
Audio decodersDTS,Dolby Digital
Audio decoding technologiesDolby Digital Plus
Networking
Wi-FiNo
Power
Power consumption (typical)29 W
Annual energy consumption42 kWh
Energy efficiency classA+
AC input voltage220 - 240
AC input frequency50/60
Weight & dimensions
Width745.4 mm
Depth69 mm
Height442.2 mm
Width (with stand)745.4 mm
Depth (with stand)163.4 mm
Height (with stand)484.2 mm