| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| BRAND | Samsung |
| MEMORY TYPE | DDR4 SDRAM |
| SERIES | M471A5244CB0 |
| MODEL | M471A5244CB0-CRC |
| UNBUFFERED/REGISTERED | Unbuffered (non-ECC) |
| FORM FACTOR | SO-DIMM (260-Pin) |
| CAPACITY | 4GB |
| SPEED | 2400 MHz |
| CAS LATENCY | CL17 |
| PINS | 260 Pin |
| OPERATING VOLTAGE | 1.2 V |
| RANK | 1Rx16 (Single Rank) |
| CONDITION | OEM (anti-static packaging) |
| WARRANTY | Limited Lifetime Warranty |
| WHATS IN THE BOX | 1x SAMSUNG M471A5244CB0-CRC PC4 2400MHz SO-DIMM |