| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |


| FEATURES: | |
| Technology | GSM / HSPA |
| Speed | HSPA 7.2/5.76 Mbps |
| GPRS | Class 12 |
| Edge | Class 12 |
| Dimensions (WxDxH) | 122.4 x 64.2 x 11 mm (4.82 x 2.53 x 0.43 in) |
| Weight | 138.2 g (4.87 oz) |
| SIM | Mini-SIM |
| Product Type | Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors |
Size | 4.0 inches, 45.5 cm2 (~58.0% screen-to-body ratio) |
Resolution | 480 x 800 pixels, 5:3 ratio (~233 ppi density) |
| Multitouch | Yes |
| Operating System | Microsoft Windows Phone 7 |
| Processor | 1.0 GHz Scorpion |
| Memory | 8 GB |
Primary Camera Video | 5 MP, autofocus, LED flash, check quality 720p@25fps |
| Features | Geo-tagging |
| Secondary Camera | No |
| Wireless Interface | Wi-Fi 802.11 b/g/n |
Bluetooth GPS | 2.1, A2DP Yes, with A-GPS |
| Sensors | Accelerometer, proximity, compass |
Messaging Browser | SMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email HTML |
| Battery | Removable Li-Ion 1500 mAh battery |
