| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
| BRAND | Seagate |
| MODEL | ST3250312AS |
| SERIES | Desktop |
| CAPACITY | 250 GB |
| LOAD/UNLOAD CYCLES | 300,000 |
| DATA TRANSFER RATE | 600MB/s |
| ROTATIONAL SPEED | 7200 RPM |
| CACHE | 16384 KB/ 14MB |
| INTERFACE | SATA |
| FORM FACTOR | 3.5 |
| DIMENSIONS | 147 x 101.6 x 26.1 mm |
| WEIGHT | 400 g |
| CONDITION | Preowned |
| WARRANTY | 6 Months carry-in |
| WHATS IN THE BOX | 1 x Seagate Barracuda ST3250312AS 250GB 3.5'' HDD Preowned
|