| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Specifications:
| Brand | SeaSonic |
| Model | S12II 620 Bronze |
| Type | ATX12V V2.3 / EPS 12V V2.91 |
| Maximum Power | 620W |
| Fans | 120mm ball bearing cooling fan |
| PFC | Active |
| Main Connector | 24Pin |
| PCI-Express Connector | 1 x 6-Pin, 1 x 6+2-Pin |
| SATA Power Connector | 9 |
| Efficiency | >87% |
| Energy-Efficient | 80 PLUS BRONZE Certified |
| Over Voltage Protection | Yes |
| Input Voltage | 100 - 240 V |
| Input Frequency Range | 50/60 Hz |
| Dimensions | 5.9" x 5.5" x 3.4" |
| Connectors | 1 x Main connector (20+4Pin) 1 x 4/8-Pin ATX 12V / EPS 12V 1 x 8-Pin EPS 12V 6 x Peripheral 9 x SATA 2 x Floppy 2 x PCI-E |
Additional Info:
| Notes: | Product was used for display and demo purposes only and still carries full warranty. Payment must be made within 48 Hours after auction has ended. |
More Products:
View More Products From Digiphyre