| Main centres: | 1-3 business days |
| Regional areas: | 3-4 business days |
| Remote areas: | 3-5 business days |
Features :
* Applicable for outdoor PV systems
* Wide DC voltage input range with maximum open-circuit voltage up to 1000V
* High voltage lightning protection (SPD) special for PV
* PG Cable glands connector input, convenient and safe system wiring
* PV special high voltage circuit breaker control output
* Output Waterproof terminals
Specifications:
| Brand | Solarwize |
| Model | 4In 1 Out |
| PV Input Current (Fuse) | 30A |
| PV Input Voltage | Max VDC 1000V |
| PV Output Current | Max 63A |
| Dimensions | 32 x 27 x 16.5CM |
| Weight | 5.1KG |